• Mikołajki w naszej szkole

          • Mikołaj zadbał, aby dzisiejszy dzień był pełen wrażeń... Przedszkolaków w młodszej grupie odwiedził Mikołaj. Grupa starsza wybrała się w poszukiwaniu Mikołaja na wycieczkę do Buska Zdroju, a klasy I-III do Fabryki Bombek do Nowej Dęby. A w szkole w najlepsze trwa I Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZPO w Nizinach...

            I choinkę mamy... Mikołaj zostawił przed szkołą

          • „Recycling na miarę. Romantyczna tradycja”

          • „Recycling na miarę. Romantyczna tradycja” to konkurs, który już się rozpoczął w szkołach, które zgodnie z Regulaminem zostały zakwalifikowane do Konkursu. Jesteśmy w finale, w kórym wystapi trzydzieści szkół z naszego województwa. Szkołę będą reprezentować uczniowie z klasy 6 - Oliwia Pabian i Filip Grosicki pod opieką pani Iwony Głąb. Trzymamy za nich kciuki!

            Ogłoszenie przez Sejm RP rok 2022 Rokiem Polskiego Romantyzmu, to doskonały temat do przygotowania obrazów opartych o utwory romantyków. Stąd tegoroczna edycja Konkursu „Recyclingu na miarę” ma tytuł „Romantyczna tradycja”. Wybór epoki romantyzmu do projektu pokaże dzieciom, jak ta epoka promowała polską kulturę, patriotyzm i ogólnie polskość.

            Artysta w dobie romantyzmu był wieszczem, przewodnikiem narodu. Jego słowa przelane na papier miały zachęcać do walki, dodawać otuchy w trudnych czasach, wspierać ludzi w dążeniu do wolności. Charakterystyczna była również fascynacja ludowością. Pod wpływem wierszy, dramatów, bajek, baśni, opowiadań, utworów muzycznych czy obrazów romantyków uczniowie biorący udział w Konkursie wyczarować mogą różnorodne prace plastyczne.

            Obrazy przygotują na podłożu płaskim wielkości A3 (297x420 mm) inspirując się wybranym przez siebie utworem literackim, muzycznym lub artystów malarzy tworzących w okresie romantyzmu polskiego. W Muzeum Narodowym w Kielcach, finalizować będą prace naszkicowane wcześniej w szkole wykorzystując materiały odpadowe - plastik, papier, metal, tkaninę. Kapituła Konkursu wybierze najlepsze, a autorom przyzna nagrody pieniężne.

            Informacje o Konkursie i dokumenty do pobrania w zakładce EDYCJA 2022 na stronie projektu Recycling na miarę https://www.fundacjavive.org/recycling-na-miare/

             

            Organizatorzy:

            Fundacja VIVE Serce Dzieciom

            Muzeum Narodowe w Kielcach

            Patroni:

            Kuratorium Oświaty w Kielcach

            Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

            Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

            Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach

            Radio Kielce S.A.

             

          • #LaboratoriaPrzyszłości -nasze działania w listopadzie

          • #LaboratoriaPrzyszłości

            W myśl rozwijania umiejętności podstawowych i przekrojowych, które realizowane są zgodnie z kierunkami polityki oświatowej uczniowie naszej szkoły pracują trzeci miesiąc wykorzystując pomoce dydaktyczne zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Młody człowiek najlepiej się uczy poprzez udział i doświadczenie, poprzez emocje i pytania jakie mu towarzyszą. Tak jak mówi się, że podróże kształcą, tak wykonywanie ćwiczeń przy użyciu odpowiedniego sprzętu podnoszą skuteczność uczenia się. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, które są przygotowywane przez nauczycieli w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości, coraz lepiej radzą sobie z obsługą nowoczesnego sprzętu. Uczniowie klasy IV uczestniczą w zajęciach z ,,Kodowania i programowania”. Ich pierwsze spotkania z robotami edukacyjnymi polegały na poznaniu możliwości tego sprzętu. Roboty edukacyjne wykonywały polecenia zaprogramowane przez uczniów. Prace z tymi urządzeniami bardzo dobrze wpływają na rozwój logicznego myślenia, wyobraźni, kreatywności oraz uczą logicznego myślenia.

            W ramach przedmiotu matematyka i biologia uczniowie klas 4-8 rozpoczęli także przygodę z projektowaniem komórki roślinnej i ułamków w programie Tinkercad, z wielką ciekawością tworzyli model komórki i obserwowali nowoczesny druk 3D.

            Uczniowie mieli również możliwość wykorzystania aparatu fotograficznego z funkcją kamery wraz z Gimbalem i oświetleniem podczas uwieczniania występów młodych artystów na Akademii z okazji Święta Niepodległości i Ślubowania klas I oraz na zajęciach plastycznych i języka niemieckiego. Uczniowie klasy V i VI przygotowali zdrowe desery za pomocą robota wielofunkcyjnego w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Odżywiania. Nauczyciele chętnie do pracy na zajęciach świetlicowych oraz indywidualnych z uczniem wykorzystywali zestawy klocków LegoEducation, które poprawiają sprawność manualną oraz logiczne myślenie. Na zajęciach fizyki uczniowie złożyli teleskop i zapoznali się z tym urządzeniem.

            To był intensywny czas dla naszych uczniów, który spędzili na poznaniu nowoczesnego sprzętu i jego obsługi. Widząc, ile pomysłów i pozytywnych emocji wzbudzają zajęcia w ramach #LaboratoriaPrzyszłości warto inwestować w zajęcia, które rozwijają zainteresowania.

            Szkolny koordynator programu Ewelina Łukawska.

          • Ogólnopolski Konkurs „Sprint papieski”

          • 17 listopada 2022 roku trzech uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie „Sprint papieski" zorganizowanym przez Laboratorium św. Jana Pawła II w Toruniu. Patronat honorowy na Konkursem objął Marek Kamiński, podróżnik, zdobywca dwóch biegunów oraz Piotr Całbecki - Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego. 

            Wiktoria Misterkiewicz, Marcin Rędzinski i Paweł Janowski, znaleźli się w gronie dwustu uczniów z całej Polski, którzy w ciągu 10 minut odpowiadali na 50 bardzo szczegółowych pytań z wiedzy o życiu św. Jana Pawła II. 

            Jadwiga Chodnicka

          • „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” 🎅🏻

          • Już po raz kolejny Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń” podjęło się szczytnego zadania, jakim jest zbiórka na rzecz podopiecznych Domu Dziecka Ojca Gwidona w Pacanowie.

            Akcja trwa do 6 grudnia. 

            Za każdy, nawet najmniejszy dar serca Dziękujemy !!! 🎅🏻🎁🎅🏻🎁

          • Sukces ucznia naszej szkoły !!!

          • Miło nam poinformować, że uczeń klasy II Miłosz Grosicki wziął udział w Turnieju Szachowym ,,Tydzień dla Niepodległej 2022''. Zajał III miejsce.

            Turniej odbył się w systemie szwajcarskim. Zorganizowany został przez Świętokrzyską Federację Sportu w Kielcach oraz Ludowy Uczniowski Katolicki Klub Sportowy.

            Serdecznie gratulujemy Miłoszowi i życzymy dalszych sukcesów.

            Marta Redka 

          • „Szkoła do hymnu”

          • Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprosiło po raz czwarty wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe oraz placówki polonijne do udziału w czwartej edycji „Szkoła do hymnu”.

            Akcja wspólnego śpiewania hymnu w szkołach w przeddzień 11 listopada została zapoczątkowana w 2018 roku w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

            Uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Nizinach jak co roku chętnie przystąpili do tej akcji. Chcąc uczcić 104 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości wspólnie zaśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”.

            #szkoładohymnu

          • Akademia z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz pasowanie uczniów klasy I

          • W dniu 10.11.2022 r. została zorganizowana akademia z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pod przewodnictwem pani Anny Myśliwiec. Obchody jedenastego listopada rozpoczęły się hymnem w wykonaniu wszystkich uczniów naszej szkoły. Wykonawcami  akademii byli uczniowie klas 4 i 7. Uroczystość odbyła się w stylu poetycko-muzycznym. Dekoracje zostały wykonane przez panią Iwonę Głąb. Po akademii odbyło się pasowanie uczniów pierwszej klasy oraz konkurs o patronie szkoły T. Kościuszce, w którym pierwsze miejsce zajęła Maja Królczyk (kl. VIII), drugie Wiktoria Kowalik (kl. VI), a trzecie miejsce zajął Krystian Królczyk (kl. V). Gośćmi specjalnymi uroczystości byli: Wójt Gminy Tuczępy - Jacek Wilk, pani Przewodnicząca Rady Gminy - Klaudia Pałka oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Jarosławic.

            Kółko dziennikarskie
            Barbara Mroczka
            Wiktoria Misterkiewicz

             

          • Wyjazd do Kielc do kina i na mecz piłki ręcznej

          • Dnia 5 listopada uczniowie z klas 4-8 wyjechali pod opieką p. Lucyny Kwiatek, p. Grzegorza Kozioł i p. Jadwigi Chodnickiej na jednodniową wycieczkę do Kielc. Odwiedzili kino Helios, gdzie obejrzeli film pt. "King: Mój przyjaciel lew". Następnie po obiedzie udali się do Hali Legionów na mecz piłki ręcznej Łomża Industria Kielce - Chrobry Głogów. Gorąco dopingowali trzeci zespół świata z ostatnich Klubowych Mistrzostw Świata. Opłaciło się, gdyż końcowy wynik na tablicy wyniósł 41:25 dla drużyny z Kielc. Ze śpiewem i uśmiechami na twarzy uczniowie wrócili szczęśliwie do domu.

          • Wycieczka do Warszawy

          • Dnia 28 października uczniowie z klas 4-8 wyjechali pod opieką p. Lucyny Kwiatek,  p. Grzegorza Kozioł i p. Michała Kwiatka na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Odwiedzili Stadion Narodowy, widzieli, jak budowano nowe boisko, szatnie piłkarzy, miejsca VIP-ów, loże dla sprawozdawców telewizyjnych. Następnie aby dostać się do Centrum Nauki Kopernik przejechali metrem pod dnem rzeki Wisły. Uczniowie poprzez zabawę, korzystając z pomocy dydaktycznych, wykonywali mnóstwo doświadczeń z różnych dziedzin nauki. Kolejnym punktem programu był obiad. Każdy mógł kupić sobie co lubi. Następnie byli świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie pięknie oświetlonej Starówki. Tam też był czas na zakup pamiątek. Ze śpiewem i uśmiechami na twarzy uczniowie wrócili szczęśliwie do domu.

          • #LaboratoriaPrzyszłości - nasze działania w październiku

          • Drugi miesiąc korzystania z zasobów pozyskanych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłosci.

             Nasi uczniowie nie mogą oderwać się od programowania, a podstawy robotyki tak ich fascynują, że najchętniej projektowaliby na każdej lekcji. Sprzęt i pomoce dydaktyczne zakupione z programu Laboratoria Przyszłości są świetnym urozmaiceniem zajęć dodatkowych. Klocki, drukarka 3D,roboty edukacyjne z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne karty pracy i pozwalają osiągnąć równie dobre efekty. Uczniowie klasy IV na zajęciach dodatkowych wykorzystywali klocki LegoEducation oraz roboty edukacyjne, uczyli się planowania wspólnej pracy oraz  cierpliwości. Uczniowie pobudzali swoją wyobraźnię- efektami były wspólnie stworzone ciekawe budowle, które wprawiali w ruch. Na zajęciach  ,,Kodowanie i programowanie”  uczniowie montowali roboty edukacyjne mieli przy tym trochę zabawy, mogli je również przetestować i sprawdzić jakie mają możliwości.

            Miesiąc październik był dobrą okazją na wykorzystanie sprzętu AGD. Uczniowie klasy II i III z myślą o witaminkach przygotowały zdrowe i pyszne desery owocowe. Dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia koktajlu owocowego oraz zasadami bezpieczeństwa. Uczniowie degustowali swoje desery, a panie podkreślały wartości odżywcze koktajlu owocowego.

            Uczennice klasy VIII pod kierunkiem nauczycieli podczas ,,Pikniku rodzinnego „ w Tuczępach w plenerze z wielkim zapałem odmierzały składniki i wsypywały je do miski i sprawnie mieszały przy pomocy miksera. Kiedy wszystko było gotowe, przystąpiły do pieczenia. Było słodko i  smacznie, za dodatki służyły bita śmietana, dżem, cukier puder  i kolorowa posypka , owoce. Wszystkie gofry wyglądały apetycznie a smakowały jeszcze lepiej. Były tak pyszne, że co niektórzy skorzystali z dokładki.

            Również nasze przedszkolaki z pomocą wychowawców mogli wykorzystać sprzęt kulinarny na zajęciach. Dzieci z Oddziału A przygotowały pyszną i zdrową sałatkę jarzynową ,pomogły im w tym deski i noże do krojenia zakupione w ramach programu. Oddział B pod czujnym okiem pań wykonał pyszny i zdrowy koktajl z pomocą robota wielofunkcyjnego.

            Podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych uczniowie pracowali z klockami LegoEducation. Ćwiczyli precyzję, koncentrację, cierpliwość, umiejętności manualne oraz kreatywność w opracowaniu samodzielnych projektów. Praca z klockami  wyzwala pozytywne emocje, które wspomagają proces uczenia się.

            Uczniowie klasy V na lekcji geografii w terenie wykorzystali aparat fotograficzny. Poznali w praktyce i samodzielnie zdefiniowali pojęcie krajobrazu, oraz jego rodzajów. Swobodnie odróżniali elementy krajobrazu naturalnego i stworzonego przez człowieka. Sami wyznaczali kierunki geograficzne w terenie.

            Uczniowie klasy VII na lekcji informatyki mieli możliwość poznania podstaw druku 3D. Na zajęciach tworzyli swoje pierwsze cyfrowe projekty korzystając z aplikacji Tinkercad. Najciekawsze projekty mogli wydrukować na drukarce 3D.

            Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej była dokumentowana aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

            Program #LaboratoriaPrzyszłości pozwala uczniom  zdobywać wiedzę i doświadczenie, rozwija i pobudza kreatywność  oraz przyczynia się do rozwijania swoich pasji.

            Szkolny koordynator programu #LaboratoriaPrzyszłości Ewelina Łukawska

          • Warsztaty profilaktyczne

          • W dniu 26 października br. w naszej szkole  odbyły się warsztaty profilaktyczne w ramach realizacji Programu Wychowawczo – Profilaktycznego.

            Warsztaty prowadziły przedstawicielki sekcji Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej PSSE Busko-Zdrój. Zajęciami warsztatowymi zostali objęci uczniowie klas VI – VIII

            Zastosowana forma profilaktyki pozwoliła na zdobycie przez uczestników rzetelnej wiedzę na temat szkodliwości papierosów i e-papierosów oraz skutków działania nikotyny i innych związków toksycznych na organizm człowieka. Z uwagi na to, należy przeciwdziałać, instruować młode pokolenia w trosce o ich zdrowie i bezpieczeństwo, a tym samym zredukować wiele czynników ryzyka, wyzwalających negatywne zachowania uczniów.  Działania profilaktyczne zorganizowała pedagog szkolny pani Katarzyna Nowak. 

          • V edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Do Hymnu”

          • Przesłuchanie do V edycji ogólnopolskiego konkursu „Do Hymnu” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury za nami. Sześćdziesięciu uczniów naszej szkoły na tle Orła Białego pod batutą pani Iwony Głąb i przy ogromnym wsparciu pani Agnieszki Król wykonało hymn państwowy oraz dwie pieśni hymniczne: „Rotę” i „Żeby Polska była Polską”. Teraz niecierpliwie czekamy na wyniki konkursu do 30 listopada br. 

            Konkurs został sfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

            #NarodoweCentrumKultury

          • #szkoła pamięta

          • W ramach akcji #szkoła pamięta w dniu 28 października 2022 przedstawiciele społeczności uczniowskiej przygotowali własnoręcznie wiązanki, które zostały złożone na na grobie nieznanego żołnierza na Młyńczyskach i grobie ks. mjr. Jana Francuza w Tuczepach. Uczniowie oczyścili i uporządkowali również nagrobki i zapalili symboliczne znicze w dowód pamięci po tych, którzy odeszli, broniąc naszej Ojczyzny.

          • Kiermasz ,,Dla Michała"

          • Serdecznie zapraszamy dziś  wszystkich mieszkańców do naszej szkoły. Czeka na Was specjalne stoisko wypełnione po brzegi: ciastami, łakociami, przetworami i innymi specjałami. Zachęcamy do zakupu naszych produktów, wspierając tym samym Michała w jego walce o powrót do zdrowia. Liczy się każda złotówka! Nie może Was tu dziś zabraknąć. 

            Serdecznie zapraszamy !!!

            Nauczyciele, pracownicy, rodzice, uczniowie ZPO w Nizinach

            link do zbiórki:https://www.siepomaga.pl/michal-podyma

          • Pomagamy! Ciasto dla Michała

          • Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców serdecznie zapraszają na kiermasz mieszkańców  gminy Tuczępy, ale również okolicznych miejscowości. Zakupić będzie można nie tylko ciasta i przetwory (soki,ogórki konserwowe i kiszone, paprykę, grzyby marynowane,itd.). Na naszym kiermaszu pojawi się także gęsina, miody, olej rzepakowy tłoczony na zimno, pierogi domowej produkcji. Cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie Michała Podymy. 

            Zapraszamy. Liczy się każda złotówka!

          • XII Rajd Edukacyjny "Puszcza Jodłowa"

          • "Puszcza jest niczyja, nie moja, ani twoja, ani  nasza, jeno, Boża, święta " Stefan Żeromski

            W dniu 21 października 2022 nasza szkoła uczestniczyła w XII Rajdzie Edukacyjnym "Puszcza Jodłowa". Przemierzyliśmy około 8 km szlakiem niebieskim ze Świętej Katarzyny do Bodzentyna, po drodze rozwiązując pytania testowe oraz zagadki o tematyce przyrodniczej i krajoznawczej na sześciu punktach kontrolnych. Na zakończenie odbyło się ognisko z poczęstunkiem oraz wręczenie nagród laureatom. 

    • Kontakty

      • Zespół Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Nizinach
      • 41 3534183
      • Zespół Placówek Oświatowych w Nizinach Niziny 120A 28-142 Niziny Poland
      • mgr Bożena Tałaj
  • Galeria zdjęć

      brak danych