• XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

            Jak co roku w naszej szkole w pierwszy piątek października przystąpiliśmy do akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie chętnie sprawdzali swoje umiejętności, odpowiadając ustnie i pisemnie. Bezbłędnie znający tabliczkę mnożenia otrzymali certyfikaty i tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. 

            Koordynatorami akcji były nauczyciele matematyki pani Lucyna Kwiatek i pani Dorota Nizioł - Janicka.

          • Spotkanie z dzielnicowym 👮‍♀️

          • 30 września 2022 r. w naszej odbyło się spotkanie uczniów klas I-VIII z dzielnicowym sierż. szt. Marcinem Wróblem. 

            Policjant rozmawiał z dziećmi i młodzieżą o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniał również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Ponadto funkcjonariusz poruszył temat cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu.

            Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

          • Dzień Chłopaka

          • 30 września to bardzo ważny dzień w szkolnym kalendarzu, przypada wówczas święto wszystkich chłopców. Poza ogromem życzeń płynących dla kolegów, dziewczęta z naszej szkoły przygotowały także drobne upominki. 

            Obchody Dnia Chłopaka był również świetną okazją do zorganizowania dyskoteki, która stanowiła dodatkową atrakcje i sprawiła, że ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy i radosny. 

            Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia ! 🎁🌸

          • Finał IV edycji Konkursu wiedzy o życiu i działalności ks. mjr Jana Francuza

          • W dniu 29.09.2022 r. odbył się finał IV Konkurs wiedzy o życiu i działalności ks. mjr Jana Francuza, którego osiemdziesiątą rocznicę śmierci obchodziliśmy w tym roku. Ksiądz major urodzony w Jarosławicach, uczestnik dwóch wojen, przeżył swoje życie zgodnie z zasadą "Bóg, Honor, Ojczyzna". Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. W finale wzięło udział trzech uczniów, którzy wykazali się wnikliwą wiedzą na temat wydarzeń z życia tego bliskiego nam kapłana. Wyniki przedstawiają się następująco: 

            I miejsce - Filip Grosicki klasa VI, 

            II miejsce - Alicja Tymińska klasa VI, 

            III miejsce - Wiktoria Kowalik klasa V. 

            Organizatorem konkursu była pani Jadwiga Chodnicka.

          • Nasze działania we wrześniu w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości"

          • Nasza Szkoła od września rozpoczęła przygodę z programem Laboratoria Przyszłości.

            Uczniowie zapoznali się ze sprzętem, analizowali instrukcje obsługi zakupionych urządzeń, aby optymalnie i bezpiecznie wykorzystywać je w trakcie zajęć, wielu nauczycieli uatrakcyjniało dzięki niemu zajęcia i integrowało zespoły klasowe. Najczęściej użytkowany był sprzęt potrzebny do nagłośnienia ważnych wydarzeń oraz tworzenia fotorelacji, były to min.: Bieg FairPlay PKOI, Akcja „Sprzątanie świata-Wszystkie śmieci nasze są”, Europejski Dzień Języków Obcych, Akademia wrześniowa i Konkurs o ks.mjr J.Francuzie.

            W ramach zajęć rozwijających uzdolnienia, klasa IV zaczęła zajęcia z ,,Kodowania i programowania”, które odbywają się raz w tygodniu. Dzięki zakupionemu sprzętowi uczniowie poznali na czym polega min. kodowanie z matą za pomocą koordynatów. Podczas zajęć pracowali z klockami Lego Education, budowali min. Ruch ,,akrobaty” (czyli wahadła) na kołach oraz stok narciarski, który na następnych zajęciach wprawią w ruch.

            Na lekcjach z informatyki najwięcej emocji wzbudziła drukarka 3D. Uczniowie mogli projektować, a następnie drukować swoje modele, zapoznali się z technologią druku 3D, mieli okazję obserwować pierwszy wydruk.

            Na zajęciach świetlicowych oraz korekcyjno-kompensacyjnych dzieci wykazywały się dużą kreatywnością przy tworzeniu konstrukcji z klocków min. Ażurki, mozaika, mogły dzięki nim ćwiczyć sprawność manualną.

            Nie obyło się oczywiście bez wspólnego gotowania w kąciku kuchennym, gdzie klasa I przygotowała pyszny i zdrowy sok owocowo-warzywny z pomocą robota wielofunkcyjnego. Na lekcjach muzyki uczniowie rozpracowywali sprzęt do fotografowania i nagrywania, aby dzielić się swoimi wrażeniami i upowszechniać dobre praktyki.

            To dopiero początek naszej edukacyjnej przygody w Laboratorium Przyszłości. Będziemy na bieżąco relacjonować nasze poczynania.

            Koordynator projektu pani Ewelina Łukawska.

          • Wrzesień 1939 - Pamiętamy!

          • Aby uczcić pamięć września 1939 roku uczniowie z klas V i VIII wraz z nauczycielem historii, panią Justyną Kwiecijasz, przygotowali akademię. Przepiękne dekoracje stworzyła pani Iwona Głąb. W ramach obchodów tej rocznicy, oprócz apelu, odbył się również konkurs wiedzy o księdzu Janie Francuzie zorganizowany przez panią Jadwigę Chodnicką. Do finału dostali się: Wiktoria Kowalik, Alicja Tymińska i Filip Grosicki. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Filip Grosicki (kl. VI), drugie - Alicja Tymińska(kl. VI) a trzecie - Wiktoria Kowalik (kl. V).

            W dniu dzisiejszym odbyło się również X Dyktando Niepodległościowe, którego w naszej szkole koordyanatorami byli Grzegorz Kozioł i Justyna Kwiecijasz. Szkołę reprezentowali uczniowie z klas IV-VI, a później z klas VII-VIII. Na koniec dnia odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Uczniowie starsi i młodsi byli bardzo zadowoleni.

            Kółko dziennikarskie

                                                                                             Barbara Mroczka

               Wiktoria Misterkiewicz

          • Europejski Dzień Języków Obcych

          • W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych, obchodzonego 26 września, uczniowie klas 5,6,7 i 8 przygotowali projekty językowe pod hasłem 'IN TRIBUTE TO GREAT ELIZABETH ll - W hołdzie Wspaniałej Elżbiecie ll'. Uczniowie kl.V i Vl przygotowali plakaty dot. różnych faktów z życia Królowej Elżbiety ll, kl. Vll stworzyła przepełnioną informacjami i pięknymi zdjęciami prezentację w programie Canva, a kl.Vlll autorski filmik video łączący slajdy z krótkimi nagraniami z udziałem samych uczniów wcielających się w role członków rodziny królewskiej. Wszystkie przygotowane przez uczniów materiały zostały zaprezentowane na uroczystym apelu dla całej społeczności szkolnej. Prezentacji w języku angielskim wraz z polskim tłumaczeniem dokonała kl.Vll. wszyscy zaangażowani uczniowie zostali nagrodzeni brawami , ale też ocenami z  j.angielskiego.

          • XXIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy

          • W dniu 24.09.2022, po dwuletniej przerwie, uczniowie naszej szkoły wraz z rodzinami uczestniczyli w XXIII Świetokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Wyruszyliśmy z Bielin trasą "Zbójecką" o długość około 10 km. Pogoda nam dopisała. Podziwiając piękne widoki, dobrze nastrojeni, czerpaliśmy radość z bycia ze sobą. Po dotarciu na miejsce nie zabrakło czasu na pokłon Relikwiom Krzyża Świętego, odwiedzenie krypty księcia Jaremiego Wiśniowieckiego czy wejście na wieżę widokową. Tradycyjnie też zajadaliśmy się pysznym bigosem. Całość rajdu dopełniła Msza Święta pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego.

            Jadwiga Chodnicka

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

          • 22 września 2022 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Jest to dla społeczności bardzo ważne wydarzenie, 

            w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. Wybory Samorządu Uczniowskiego poprzedziła kampania. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania. Głosowanie było tajne, każdy uczeń z klas IV - VIII mógł oddać jeden głos na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania. 

            Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne. 

            Nowy skład Samorządu Uczniowskiego jest następujący:

             

            Przewodnicząca - Julia Pawłowska -  klasa VIII

            Zastępca - Marcin Rędziński - klasa VII 

            Skarbnik - Kamila Bławat - klasa VIII 

            Sekretarz - Alicja Tymińska oraz Filip Grosicki klasa VI 

             

            Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz społeczności szkolnej. 

             

            Opiekunowie SU: Pani Justyna Kwiecijasz, Pani Anna Myśliwiec

          • V edycja ogólnopolskiego konkursu Do Hymnu

          • Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu „Do Hymnu”.

            Jest to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych polegający na wspólnym jednogłosowym wykonaniu hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły. W tym roku do wyboru uczniowie mają następujące pieśni hymniczne, tj. Bogurodzia, Gaude Mater PoloniaRotaMarsz Polonia, Marsz I Brygady Boże, coś PolskęŚwięta miłości kochanej Ojczyzny oraz Żeby Polska była Polską.

            Konkurs „Do Hymnu” jest ważnym projektem w zakresie edukacji patriotycznej. Nie tylko ze względu na popularyzatorski charakter i bardzo liczny udział uczniów, ale też dlatego, że efektywnie integruje młodych ludzi, buduje wspólnotę, wyzwala poczucie dumy narodowej, a także zachęca do dbałości o narodowe dziedzictwo i do zainteresowania historią Polski.

            Konkurs Narodowego Centrum Kultury "Do Hymnu" jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

          • „Lekkoatletyka dla każdego”

          • Drodzy Uczniowie i Rodzice! 

            Od jutra tj. 21.09.2022 r. w naszej szkole będą się odbywać zajęcia w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”. Zaintersowanych udziałem w zajęciach, zapraszamy w każdą środę o godzinie 13.30. 

            Zajęcia prowadzi Zdzisław Perepiczko trener Klubu Sportowego „Słoneczko” z Buska-Zdroju.

          • Pamiętamy!

          • Ks.mjr Jan Francuz to postać doskonale znana naszym uczniom. Od czterech lat w szkole odbywa się  szkolny konkurs Wiedzy o życiu i działalności ks.mjr Jana Francuza, a jego postać jest wspominana podczas patriotycznych uroczystosci.

            Kapelan dwóch wojen, wielki patriota i społecznik pochodził z Jarosławic, dlatego 17 września uczciliśmy pamięć naszego rodaka podczas mszy świętej w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Tuczępach upamiętniającej jego 80 rocznicę męczeńskiej śmierci w obozie koncentracyjnym w Dachau.

          • Godziny dostępności (konsultacji) nauczycieli dla rodziców i uczniów w roku szkolnym 2022/2023

          • Jadwiga Chodnicka

            poniedziałek 9:50 - 10:35

            pierwszy piątek miesiąca 14:30 - 15:30

             

            Iwona Banasik

            piątek 8:55 - 9:40

            pierwszy wtorek miesiąca 15:00 - 16:00

             

            Marta Redka

            wtorek 10:55 - 11:40

            pierwszy wtorek miesiąca 13:30 - 14:30

             

            Teresa Wójcik

            piątek 9:50 - 10:35

            pierwszy czwartek miesiąca 14:30 - 15:30

             

            Grzegorz Kozioł

            wtorek 12:40 - 13:25

            pierwsza środa miesiąca 14:30 - 15:30

             

            Justyna Kwiecijasz

            poniedziałek 9:50 - 10:35

            pierwszy wtorek miesiąca 14:30 - 15:30

             

            Anna Myśliwiec

            poniedziałek 12:40 - 13:25

            pierwszy poniedziałek miesiąca 14:30 - 15:30

             

            Dorota Nizioł - Janicka

            wtorek 9:50 - 10:35

            pierwszy piątek miesiąca 14:30 - 15:30

             

            Zofia Kańska

            poniedziałek 14:15 - 14:45

             

            Michał Kwiatek

            wtorek 8:55 - 9:40

            pierwszy wtorek miesiąca 14:30 - 15:30

             

            Kamila Jamroży

            środa 11:40 - 12:35

             

            Iwona Głąb

            piątek 10:55 - 11:40

            pierwsza środa miesiąca 15:00 - 16:00

             

            Katarzyna Nowak

            wtorek 14:30 - 15:30

             

            Bożena Tałaj

            środa 11:00 - 12:00

            pierwszy wtorek miesiąca 14:30 - 15:30

             

            Aneta Tutak

            czwartek 7.00-8.00

             

            Agnieszka Król

            wtorek 7:30 - 8:00

            pierwszy wtorek miesiąca 14:30 - 15:30

             

            Ewelina Łukawska

            czwartek 13:00 - 13:30

            pierwszy wtorek miesiąca 13:30 - 14:30

             

            Katarzyna Haczyk

            piątek 13:00 - 13:30

            pierwszy wtorek miesiąca 14:00 - 15:00

             

             

             

             

             

             

             

             

          • "Sprzątanie Świata - Polska 2022"

          • Drodzy Uczniowie 

            W dniu 16.09. br. w naszej szkole odbędzie się akcja „Sprzątanie Świata - Polska 2022”. W tym roku również przystąpiliśmy do sprzątania wspólnie z Fundacją "Nasza Ziemia". Hasło tegorocznej akcji brzmi: "Wszystkie śmieci są nasze!" 
            W związku z tym przypominamy o przyniesieniu odpowiedniego obuwia.

          • Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie

          • Dużym zainteresowaniem cieszyły się zawody Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie, które w środę 14.09.2022 r. odbyły się na stadionie Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Rywalizowało w nich 360 dzieci w wieku 10-11 lat.  Organizatorem zawodów był Świętokrzyski Związek Lekkiej Atletyki, sponsorami Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Fundacja Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych, Fundacja Lotto.

            W imprezie uczestniczyło 360 osób z województwa świętokrzyskiego, min. z Kielc Buska-Zdroju, Jędrzejowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic, Staszowa, Rytwian, Połańca, Gnojna.

            - „ Bardzo fajna impreza, której dawno w Kielcach nie było. Mam nadzieję, że będzie cykliczna i da bardzo fajne efekty” - powiedział Grzegorz Furmanek, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki. 

            W Lekkoatletycznych Nadziejach Olimpijskich Gminę Tuczępy reprezentowali uczniowie z klas IV-V naszej szkoły. Ogromne brawa za wielkie zaangażowanie i olimpijską postawę dla uczniów. 

            Michał Kwiatek

          • Bieg FairPlay PKOl

          • W dniu 14 września 2022 r. w naszej szkole odbył się ważny bieg. Uczniowie klas I-VIII  aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Fair Play. To inicjatywa, która ma na celu promocję wartości etycznych, moralnych oraz fair play w sporcie i w życiu codziennym.
            „Ten dzień jest ważny, ponieważ staramy się uczynić świat miejscem lepszym do życia i dorastania poprzez przykład uczciwej gry w sporcie” – powiedział Prezydent Międzynarodowego Komitetu Fair Play, Jeno Kamuti. 
            Postawa fair play uszlachetnia sport, jest jego istotą, a w życiu codziennym to jakby „skarb współczesnego świata”. 
            Za rok kolejna edycja biegu, w której uczniowie zapewne chętnie wezmą udział. 

            Do nagłośnienia i udokumentowania akcji Bieg Fair Play został wykorzystany sprzęt zakupimy w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości 

            Michał Kwiatek

          • Sprzęt z programu „Laboratoria Przyszłości” w naszej szkole

          • Z przyjemnością informujemy, iż w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” zakupiliśmy sprzęt techniczny i wyposażenie w celu twórczego rozwoju i budowania kompetencji kreatywnych i technicznych naszych uczniów. Dysponowaliśmy budżetem w wysokości 60.000 zł.

            W ramach programu zakupiliśmy:

            - drukarkę 3D z akcesoriami,

            - mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami,

            - stacje lutowniczą z gorącym powietrzem,

            - statyw z akcesoriami,

            - mikroport z akcesoriami,

            - oświetlenie do realizacji nagrań,

            - mikrofon kierunkowy z akcesoriami,

            - gimbal,

            - aparat fotograficzny z akcesoriami,

            - zestawy klocków,

            - roboty edukacyjne z akcesoriami,

            - maty do kodowania i karty edukacyjne,

            - nagłośnienie z mikrofonem dynamicznym i akcesoriami,

            - gogle VR,

            - sprzęt AGD,

            - teleskop astronomiczny,

            - pomoce projektowe.

            Uzyskane z budżetu państwa wsparcie na zakup nowoczesnego wyposażenia pozwoli urozmaicić ofertę edukacyjną naszej placówki i zostanie wykorzystane m.in. na zajęciach kodowania, podczas uroczystości szkolnych, do prowadzenia zajęć technicznych, muzycznych, informatycznych, edukacji wczesnoszkolnej, zajęciach przedmiotowych, godzinach wychowawczych a także na świetlicy szkolnej.

    • Kontakty

      • Zespół Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Nizinach
      • 41 3534183
      • Zespół Placówek Oświatowych w Nizinach Niziny 120A 28-142 Niziny Poland
      • mgr Bożena Tałaj
  • Galeria zdjęć

      brak danych