• Finał Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły

          • W dniu 9 listopada 2023 roku odbył się finał IV edycji Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły- Tadeuszu Kościuszce.

            I miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy IV - Wiktoria Kowalik, II miejsce uczeń klasy VIII - Paweł Janowski, zaś III miejsce uczeń klasy VI - Krystian Królczyk. Organizatorem konkursu była pani Justyna Kwiecijasz.

            Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów !!!

          • „Róża - Polska” 🌹

          • W czwartek 9 listopada uczniowie naszej szkoły, by uczcić 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości, przenieśli gości do Krakowa oraz do podkrakowskich Bronowic. Narodowy dramat „Wesele” stał się inspiracją przedstawienia, które nawiązuje do ostatniej sceny dzieła Stanisława Wyspiańskiego. Jasiek zgubił złoty róg, a społeczeństwo „pogrążone w letargu” nie było zdolne do odzyskania niepodległości. Nasi uczniowie, pod okiem swoich nauczycieli, „odczarowali” tę scenę. Młodzi aktorzy, recytatorzy i wokaliści pokazali dzieje ludu, budzącego się do walki o wolność. Polska upadała, jednak dzięki wierze, nadziei i ofiarności ówczesnych Polaków potrafiła podnieść się i na nowo rozkwitnąć jak piękny, delikatny kwiat róży. Wyspiański, Teodora, Klimowa, Poeta, Róża - Polska , niewiasty żegnające i oczekujące na mężczyzn walczących na froncie, Jesień objaśniająca główne problemy kolejnych aktów przedstawienia, to w rolę tych bohaterów wcielali się uczniowie klas I-III. Utwory muzyczne śpiewane przez chórki oraz solo, ujęły za serca i wycisnęły niejedną łzę. Całości dopełniły elementy ludowe, stylowa dekoracja, skoczne tańce oraz taniec z flagami klasy pierwszej. Aplauz publiczności, to najlepsze podziękowanie ze strony widowni. Cieszymy się, że „Róża – Polska” urzekła zgromadzoną publiczność.

            Przedstawienie przygotowały: Teresa Wójcik, Marta Redka, Iwona Banasik, scenografię: Iwona Głąb i Paulina Płatos. Składamy serdeczne podziękowanie Rodzicom, którzy chętnie włączyli się w przygotowanie Uroczystości.

          • XXIV Edycja akcji Góra Grosza 💰

          • Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w naszej szkole odbywa się wielka zbiórka monet – Góra Grosza. Tym razem zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc psychologiczną i rzeczową dla dzieci, które jej potrzebują i tych które nie wychowują się w swojej rodzinie.

          • Próbna ewakuacja

          • 31 października 2023 r. w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją przy współpracy z Ochotniczną Strażą Pożarną w Nizinach. 

            Dokładnie o godz. 10.00 nauczyciele, uczniowie, pracownicy usłyszeli sygnał alarmu ewakuacyjnego. Wszyscy, którzy przebywali w budynku szkoły musieli niezwłocznie opuścić pomieszczenia i udać się w sposób zorganizowany na wyznaczone miejsce zbiórki. Uczniowie mogli obserwować strażaków podczas symulowanej akcji ratowniczo-gaśniczej na terenie szkoły. Po przeprowadzeniu kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji została przekazana Dyrektor szkoły pani Bożenie Tałaj, który odwołała alarm i uczniowie mogli powrócić do klas. 

            Celem tych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia. Warto podkreślić, że taki próbny alarm to bardzo ważne zadanie, które przygotowuje społeczność szkolną do odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

          • Szkolny konkurs "Mój Święty Patron"

          • 31.10.2023r. świętujemy wigilię "Wszystkich Świętych". Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym "Mój Święty Patron", którego celem było zapoznanie ze swoim świętym patronem, poznanie jego życia oraz atrybutów, z jakimi jest przedstawiany w ikonografii.

          • #SzkołaPamięta! 🕯️🕯️🕯️

          • „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

            Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

          • Spotkanie z dzielnicowym 👮‍♀️

          • 26 października 2023 r. w naszej odbyło się spotkanie uczniów klas I-VIII z dzielnicowym sierż. szt. Adrianem Molasy. 

            Policjant rozmawiał z dziećmi i młodzieżą o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniał również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Ponadto funkcjonariusz poruszył temat cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu.

            Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

          • XI Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” 📖🖋️

          • W czwartek 26 pażdziernika 2023 roku w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostkiw Kielcach odbyły się wojewódzkie eliminacje XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego„Po polsku o historii”. Konkurs miał formę tradycyjnego dyktanda. Naszą szkołę reprezentowała Barbara Mroczka - uczennica klasy VIII, która znalazła się w gronie najlepszych 70 uczniów z województwa świętokrzysiego w kategorii klas VII-VIII zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego Konkursu.

            Gratulujemy Basi i życzymy powodzenia!

          • Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce i do zamku w Nowym Wiśniczu

          • 25 października 2023 r. uczniowie klas 1, 2, 3, 4 i 5 wraz z opiekunami: Grzegorzem Kozioł, Iwoną Banasik, Teresą Wójcik, Martą Redką wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie mogli podziwiać jeden z najpiękniejszych obiektów na świecie wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz do przepięknego zamku w Nowym Wiśniczu. 

          • Dzień Edukacji Narodowej 👩‍🏫👨‍🎓

          • "Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez przerwy zdobywa, ten może być nauczycielem innych".(Konfuncjusz)

            W piątek 13 października świętowaliśmy 250 rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Odniesienie do tej ważnej historycznej daty zrobiła p. Dyrektor Bożena Tałaj na powitanie przybyłych na uroczystą akademię gości, a kontynuował przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Marcin Rędziński. Następnie uczniowie starszych klas w sposób humorystyczny i pełen muzycznych przebojów przedstawili scenki ze szkolnej ławki. Ukoronowaniem występów był wspólny taniec uczniów i ich nauczycieli. W tym piątkowym dniu nie zabrakło też życzeń dla wszystkich pedagogów i pracowników oświaty zarówno z ust uczniów, jak i zaproszonych gości.

          • W świecie zawodów

          • We wtorek 10 października uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem firmy „Progress Screens” panią Anna Śnios Specjalistką HR i ZZL oraz panią Małgorzatą Stachurą doradcą zawodowym i Powiatowym Koordynatorem Punktu Doradztwa Edukacyjno – Zawodowego w Centrum Kształcenia Praktycznego w Staszowie. 

            Spotkanie to było doskonałą okazja dla uczniów aby pomyśleć o swojej dalszej drodze zawodowej i  możliwościach rozwoju na lokalnym rynku pracy.

            Dziękujemy bardzo za ciekawe spotkanie i przekazanie cennych informacji.

          • Ogólnopolski Dzień Tornistra

          • Dnia 5 października 2023 roku odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Tornistra.

            Jest to akcja edukacyjna, która ma na celu zwrócenie uwagi uczniom na zjawisko przeciążonych plecaków.Jak wiadomo w tornistrach uczniów możemy znaleźć wszystko to, co lubią, co wydaje im się potrzebne i ważne, m.in. książki, zabawki, gry.Dzieci często nie zdają sobie sprawy z tego, że każda dodatkowa rzecz w plecaku, to zbędny i szkodliwy ciężar.Pamiętajmy! Waga plecaka, jego odpowiednie dopasowanie oraz właściwe użytkowanie odgrywają ogromną rolę w utrzymaniu prawidłowej postawy oraz zapobieganiu skrzywienia kręgosłupa.Dzisiajsza akcja została przeprowadzona wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Busku-Zdroju.

            A Ty co masz dzisiaj w plecaku ?

          • Park Trampolin i kino

          • Dnia 3 października uczniowie klas 6, 7 i 8 wraz z opiekunami: Lucyna Kwiatek, Dorota Nizioł-Janicka oraz Michał Kwiatek, wybrali się na wycieczkę do Parku Trampolin FlySky w Kielcach, gdzie aktywnie spędzili czas, a następnie na seans filmowy pt. ,,Twórca".
          • Eliminacje gminne III Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka

          • Eliminacje gminne III Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka za nami. Dobra zabawa, pozytywne emocje i odrobina rywalizacji towarzyszyły przedszkolakom podszas dzisiejszych rozgrywek. Do kolejnego, powiatowego etapu zakwalifikował się drużyna z Nizin. Gratulujemy i trzymamy kciuki!!! Naszym gościom - przedszkolakom z Tuczęp dziękujemy za fantastyczną, sportową rywalizację

          • Zmiana sposobu opłat za obiady

          • Informujemy, że od października nastąpiła zmiana sposobu opłacania obiadów w szkole. Teraz odpowiednią kwotę należy wpłacać na konto Urzędu Gminy. Dane do przelewu podane są w zakładce Uczniowie i rodzice -----Numer konta do wpłat za obiady. Dla ułatwienia dane te podajemy również poniżej:

            ZPO Niziny

            09 8519 1015 0020 0207 1055 0005

            Tytułem: imię i nazwisko dziecka

          • XXI Festiwal Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby w Busku - Zdroju

          • „Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz". Tak o zdrowiu pisał XVI wieczny poeta Jan Kochanowski, podkreślając jego istotną rolę w naszym życiu. Piątek 29 września w sanatorium Marconi w Busku-Zdroju zdominowany został tematyką zdrowotną. Również nasz szkoła wzięła udział w festiwalu, wypowiadając się w artystyczny sposób na temat zdrowia i zagrożeń czyhających na młodego człowieka. Dziękuję całej grupie młodych artystów, którzy dzisiaj spisali się na medal. Nie dali się zaskoczyć ani tremie, ani nietypowej scenie. W spektaklu profilaktycznym udział wzięli: Wiktoria Kowalik, Wiktoria Misterkiewicz, Barbara Mroczka, Oliwia Pabian, Klaudia Szkwarek, Marcin Rędzińsku i Oliwier Kozłowski oraz trio tańczące Alicja Tymińska, Julia Wojtyś i uczennica ZPO Tuczęp Joanna Bieniek. Wielkie brawa dla całego zespołu.

          • Uroczyste wręczenie laptopów uczniom klasy 4

          • Dzisiaj 29 września uczniowie klasy 4 uroczyście odebrali z rąk Wójta Gminy Tuczępy pana Jacka Wilka w obecności zaproszonych gości, sprzęt z programu „Laptop dla ucznia”. Jest to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. To dziś tak fundamentalne czynności jak czytanie, pisanie, dodawanie, odejmowanie, mnożenie czy dzielenie. Bez nich nie sposób funkcjonować we współczesnym świecie, wykorzystującym w życiu codziennym technologie cyfrowe. Otrzymany na własność sprzęt może być wykorzystywany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań.

    • Kontakty

      • Zespół Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Nizinach
      • 41 3534183
      • Zespół Placówek Oświatowych w Nizinach Niziny 120A 28-142 Niziny Poland
      • mgr Bożena Tałaj
  • Galeria zdjęć

      brak danych